Dr. Van Leeuwentoernooi aast op profstatus

28 mei 2022

Symen Bosma | Dagblad van het Noorden

Het Zorgfactory Dr. Van Leeuwen-tennistoernooi in Emmen heeft grote ambities: volgend jaar wil het groeien naar vijf sterren en daarna zelfs naar de status van internationaal proftennistoernooi.

Het Dr. Van Leeuwentoernooi is nu al het hoogst gedoteerde amateurtennistoernooi van het hele land, in aantal sterren (vier van de maximaal vijf) en in prijzengeld voor de spelers. REO in Roden heeft dit jaar ook vier sterren bij zowel de mannen als de vrouwen, maar het ‘Van Leeuwen’ heeft eenvoudigweg meer geld te bieden dan de Rodenaren, weet Kees van Oostenrijk, toernooidirecteur van het Dr. Van Leeuwentoernooi. ,,Wij hebben 9.000 euro voor het mannentoernooi en 7500 voor de vrouwen; REO heeft een paar honderd euro minder.’’

Unicum in Nederland

Hoger dan vier sterren is nog nooit een toernooi in Nederland gedoteerd, maar het kán wel. En nu wil LTC Emmen, de organiserende club van het Dr. Van Leeuwentoernooi, dat dus ook. ,,Het past bij het hoge ambitieniveau dat we bij LTC Emmen onze leden willen bieden’’, zegt Van Oostenrijk.

,,We willen onze talentvolle jeugd al jaren zoveel mogelijk kansen geven en in die ambitie past een uitbreiding naar vijf sterren ook heel goed. Onze leden steunen onze plannen wat dat betreft ook, maar hebben wel aangegeven dat de club het niet moet gaan bekostigen. Daar zijn wij het als toernooi-organisatie ook volledig mee eens, dus we zijn op zoek naar sponsors.’’

10.000 euro extra nodig

Die sponsors zullen voor de vijfsterreneditie, die Van Oostenrijk in 2023 al wil organiseren, zo’n 10.000 euro extra aan prijzengeld moeten ophoesten. Zowel bij de mannen als bij de vrouwen zou dan de pot met prijzengeld naar 13.500 euro groeien.

,,Ik denk dat het haalbaar is’’, zegt Van Oostenrijk. ,,Sponsors kiezen dit toernooi, omdat ze gevoel hebben bij de sport. Ze zien in veel gevallen ook dat dit een prima manier is om de jeugd toptennis te laten beleven en zo wellicht te inspireren.’’

De stap van vijf sterren naar een ITF-proftoernooi is daarna nog een kleine, rekent de Emmer toernooidirecteur voor. ,,Daarvoor moet er 15.000 dollar in beide categorieën klaarliggen, dus dat redden we na die vijf sterren ook wel.’’

Protocol van 350 pagina's

Bang dat het karakter van het vermaarde toernooi, dat al sinds 1952 door LTC Emmen wordt georganiseerd, verloren gaat bij een omvorming naar proftoernooi, is Van Oostenrijk niet. ,,Natuurlijk wordt het een ander toernooi als we een ITF-toernooi worden. Ik heb nu te maken met een NRT-reglement van 44 pagina’s, als we een ITF-toernooi worden heb ik te maken met een ITF-protocol van 350 pagina’s en een afgevaardigde van de ITF die elke dag alles in de gaten houdt. Het wordt dan een ander toernooi. Met andere spelers, want dan krijgen we jongens en meiden die er alles voor over hebben om proftennisser te worden. Maar het past heel goed in onze ambitie. Ik denk dat we het moeten nastreven.’’

De komende week start de 67ste editie van het Dr. Van Leeuwentoernooi, nu nog met ‘slechts’ vier sterren. Max Houkes is de te kloppen man. De proftennisser uit Sleen, de huidige nummer 16 van Nederland die al jaren vooral ITF-toernooien speelt, is als eerste geplaatst. Daarmee kent het toernooi eindelijk weer eens een noorderling die de plaatsingslijst aanvoert. Dat kan nog anders worden als een hoger gerankte tennisser zich meldt bij Van Oostenrijk en een wild card krijgt.

Geen Hartono, geen Gimbrère

Bij de vrouwen geldt dat ook. Tot nu toe is de jonge Gabriella Mujan als hoogste ingeschaald. Noordelijke toppers Jasmijn Gimbrère en Arianne Hartono, inmiddels de nummer 3 van Nederland, hebben zich niet ingeschreven.

Nieuwscategorieën Nieuws

Vragen?

logo

E-mail

[email protected]

Telefoon

+31 591 611 841

L.T.C. Emmen | Tennis & Padel

Boermarkeweg 40
7824 AA Emmen

KVK-nummer

40045034